Nebojte se zajít do mínusu

Stalo se vám někdy, že jste šli nakupovat, ale u pokladny jste zjistili, že v peněžence nemáte žádné peníze? Pokud byste u sebe měli platební kartu, neměl by být problém zaplatit. Ovšem kamenem úrazu je situace, když nemáte hotovost v peněžence, ale zároveň ani peníze na svém kontě. Poté nastává velmi trapná situace, kterou ale řeší velmi zajímavá možnost – kontokorent.

Pod tímto termínem se skrývá novinka, kterou obrovské procento lidí v dnešní době aktivně využívá. Principem tohoto úvěru je totiž skutečnost, že na svém účtu máte „neomezené množství peněz“.

Jak to vše funguje?

Pokud si zřídíte kontokorentní úvěr ke svému běžnému účtu, pak máte možnost platit veškeré finanční výlohy bez ohledu na to, zdali aktuálně máte na svém účtu finance. Je to proto báječná možnost pro všechny osoby, které nemají neustálý přehled o tom, kolik financí mají aktuálně k dispozici. S tímto typem úvěru se již nikdy nestane, že by vám do poštovní schránky přišla upomínka o tom, že jste nezaplatili účty a podobné záležitosti, které jsou odkázané na váš účet. I když se ale stále jedná o půjčku, a proto je nutné počítat s úroky, nemusíte se ničeho bát. Výhodou totiž je, že se úroky započítávají pouze za dobu, kdy kontokorent využíváte.

V praxi to funguje tak, že máte jen několik málo stovek korun do výplaty. Potřebujete zaplatit nákup platební kartou, avšak nákup stojí tisíc korun. V této situaci, kdy použijete platební kartu a dostanete se až do „mínusu“, již začnete využívat kontokorentního úvěru. Jestliže ale dva dny na to daný dluh splatíte a dostanete se to „plusu“, již žádné další úroky splácet nebudete.

Jak vidíte, kontokorentní úvěr najde uplatnění v mnoha rodinách, které potřebují mít jistotu toho, že si mohou kdykoliv a cokoliv koupit, bez ohledu na aktuální hladinu svého konta. Tato krátkodobá pomoc vám ušetří mnoho starostí, a tak se není potřeba obávat toho, zdali je tato půjčka rozumné řešení.

Be Sociable, Share!