Bankovní, nebo nebankovní úvěr?

Řešíte dilema, zda se při zřizování úvěru obrátit na banku, anebo na nebankovní instituci? Obě varianty mají své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit a porovnat. Následující článek vám pomůže zorientovat se a zjistit, co je pro vás nejlepší.

Spolehlivost ze strany banky

Poněvadž je bankovní sektor pod neustálou kontrolou České národní banky, můžete si být jistí naprostou spolehlivostí. Získat úvěr od banky není ale vůbec tak jednoduché, jak si můžete myslet. Banky si dávají opravdu veliký pozor a jsou ostražité, proto budete muset doložit spoustu různých dokumentů a různých výpisů z účtu, příjmů a tak podobně. Nahlíží také do registru dlužníků, což pro mnohé není příliš příznivé. Z toho vyplývá, že půjčení peněz je poměrně běh na dlouhou trať, trvá, než se vše prověří a zařídí. Pokud tedy potřebujete peníze ihned, na banku raději nespoléhejte. Obrovskou výhodou je ale velmi nízký úrok, o mnoho nižší, než u nebankovních společností.

Rychlost nebankovních půjček

Potřebujete peníze ihned? V tom případě pro vás bude nebankovní úvěr tím pravým. Díky tomu, že se většinou nenahlíží do registru dlužníků, že není třeba dokládat výpisy z účtů a složitě ověřovat bonitu žadatele, je zřízení úvěru velmi rychlé. Je o mnoho jednodušší, získat tento úvěr, poněvadž nikdo nebude zkoumat váš výpis z registru anebo příjmy. Nevýhodou je jediné, a to relativní nejistota. Nebankovní společnosti jsou spolehlivé, ale rozhodně ne tak, jako banky, které jsou pod neustálou kontrolou. Nevýhodou tohoto typuje také vyšší RPSN a zpravidla vyšší úroková sazba.

Pokud nepotřebujete peníze během pár dnů, máte čistý registr dlužníků a chcete především ušetřit, tak směrujte své první kroky do banky. Při troše štěstí získáte bankovní úvěr, který je především finančně výhodnější. V případě, že ne, je tu pro vás nebankovní půjčka, která má taktéž skvělé výhody.

Be Sociable, Share!